השתוללתי: - מה אתם עושים פה? מזניחים כבוד של השחמט! ואז ענו לי באיגוד אולימפי: - לך, תגן עליו, קיבינימט! רק תדע כי וישי הוא רב-כוח, - אף ישן עם לוח בלילות, משחק נקי, מבלי לסרוח... - אל תבלבלו לי את המוח, - יש לי כמה טריקים בשבילו. הו, הגוף שלי קשיח, שריר הדלתא החזק! תותחים על הצריח מוכנים להפגזה! חברי הטוב, שחקן "מכבי" בא אליי לתת כמה עצות: - הגנה שלך נראית סבבה, תשתמש יותר במתפרצות! אין לי מעכשיו שום רגע נחת: משקולות מרים, עושה שחייה. קורס של קרב מגע הולך לקחת, ואחרי כזאת קריעת התחת אמוטט אותו בלי בעיה! כמה כוח בידיים! יופי של שרירי הגב! אפרק אותו לשניים, יחד עם כל פרשיו!
לא כולם תחילה איתי הסכימו: קיללו ושמו עין הרע - זה רק מדרבן אותי קדימה, מת כבר לפרק לו ת'צורה! לי אמרו: - אתה גמור, כפרה! וישי מסוגל ברגל שמאל לשחק אפילו מול קספרוב. בעצמו גאון וגם אכזר הוא... - לא נורא, אחזיר לו בגדול! אתגבר עליו בטוח, אין סיבה אחת לחשוש: יעזרו לי קור הרוח ובעיטה טובה בראש.
- שמור על המרחק ועל הקצב, - מתאגרף לימד אותי מכות. - מתגובות שלו אל תילחץ נא, ובסוף תכניס לו אפרקוט! כתר השחמט מחזיק ההודי, אבל מצפה לו מהפך: התאמנתי יחד עם טל ברודי - פוקר, שש-בש ופתירת קרוסוורדים, - וטל אמר: - נחזור על המפה! איזה יופי של הביצפס, מה זה התחזקו ביצים! דהרו, סוסיי, תאיצו, רוצו, רוצו, הרצים! וטבח ראשי בחדר-אוכל אף חיבק אותי לפני טיסה: - אל תדאג, יא זללן כמוך, בשנייה תוכל את כל סוסיו! אז תשב, תנוח כאן לזמן-מה, ותשים דגש על התזונה. קח לשניים פיתות ושווארמה, וישוואנאנד אולי אלוף עולם הוא, אך בטח גם רעב כמו בן-זונה! לא לשווא אני מזיע, את הכתר אאסוף! כל חייל, עם הוא משקיע, למלכה הופך בסוף!
         
© מקסים זאק. תרגום, 2012
© מרק אפלזפט. ביצוע, 2013